Hikayeler

Türk inanlılar İsa’yı izlemeyi seçmelerinin nedenini ve o zamandan beri hayatlarındaki değişimi paylaşıyorlar.

Fuat EVRİM

Fuat EVRİM

Türkçe İncil’i ilk kez İskenderun’da bir kitapçıdan temin ederek okumaya başladım. Henüz ortaokul üçüncü sınıf öğrencisi idim.

İsmail KARAÇAM

İsmail KARAÇAM

İncil okumak da nereden çıktı? İsa Mesih’e insanlar neden inanıyorlar? Peki, ben neden inanmıyorum? Milyonlarca insan boş bir öğretinin ardından mı gidiyor?

Hande AYDIN

Hande AYDIN

1953 yılında İstanbul’da doğdum. Annemle babam ben iki yaşındayken ayrıldılar. Bu yüzden mürebbiyelerle, bakıcılarla büyüdüm.

Ahmet ALİÖZ

Ahmet ALİÖZ

Ben 1965 yılında doğduğum zaman babam Almanya’daymış. Babam Almanya’da 8 yıl kaldı.

Tamer ÇELIK

Tamer ÇELIK

Dindar bir ailenin çocuğuyum, tahsilim o kadar kabarık değil. Derslerimde pek başarılı değildim, buna karşın baskı dolu bir ortamda dayakla ve psikolojik darbelerle yetiştirildim.

Sevinç YILMAZ

Sevinç YILMAZ

İsa, bu günlerde de kadınları etkiliyor mu? Kesinlikle etkiliyor! Türk kadınlara rüyalarında kendini gösteren, hayatlarında yardım eden, sıkıntılı zamanlarında umut veren bir İsa var. Okuyalım!

Yılmaz GÜRDAL

Yılmaz GÜRDAL

Gerçek, çok geniş anlamı olan bir kelime. Herkes bu konuda ayrı ayn şeyler söylemekte. Benim için ise gerçek İsa Mesih’i tam olarak tanımamla başladı.

Turan EKİNCİ

Turan EKİNCİ

Ben 1 Ocak 1961 yılında Sivas’ın Çatalkaya köyünde doğdum. Anam beni bir ahırda doğurmuş. Fakat çok cılız ve sağlıksız doğmuşum.

Candan DEMİR

Candan DEMİR

Halen bir üniversiteye devam etmekte olan 22 yaşında bir Türk kızıyım.

Memik ACAR

Memik ACAR

Ey bütün yorgunlar ve yükü ağır olanlar! Bana gelin, ben size rahat veririm. —Matta 11:28

Zinnur TURAN

Zinnur TURAN

12 yıl bilgisayar firmalarında değişik branş ve alanlarında çalıştım. şimdi bir internet sağlayıcı firmada çalışıyorum. İslami gelenekleri yaşayan bir ailede büyüdüm. Hatta babam değişik zaman ve yerlerde cami imamlığı yaparak hafızlık derecesinde din eğitimi görmüş...

Hilal EKŞİ

Hilal EKŞİ

RAB İSA MESİH’LE NASIL TANIŞTIM? O’nu hep tanıyordum aslında. İlkokulda öğretmenimiz O’ndan söz etmişti bir keresinde. 4.Sınıftaydım. Bize din dersinde İsa’dan söz etti. Dedi ki; “Hıristiyanlar O’nun çarmıhta öldüğünü söyler ama aslında ölen O değildi. Allah, O’nu...

Sizin Hikayeniniz bizimle paylaşmak istiyor mususun?